fbpx
 

Moodboard, to nic innego jak tablica inspiracji i wizualne przedstawienie koncepcji. To zbiór różnych elementów – m.in obrazów, zdjęć, szkiców, próbek kolorów, kreatywnych rozwiązań – wszystkiego co oddaje klimat dotyczący naszego projektu lub zagadnienia. 

Jest kilka powodów dla których warto tworzyć moodboardy. 

  1. Porządkują wszystkie nasze pomysły w jednym miejscu
  2. Kreują nowe koncepty. Dzięki wielu różnym elementom uruchamiana jest nasza kreatywność i zaczynamy tworzyć nowe pomysły. 
  3. Wizualizują nasze myśli. Czasami ciężko wytłumaczyć co nam siedzi w głowie, tworząc moodboard możemy to pokazać. W szybki sposób prezentujemy to, co nam się podoba i w jakim kierunku chcielibyśmy pójść.
  4. Pokazują, czy różne elementy pasują do siebie, czy obieramy właściwy kierunek działań, czy jednak powinnismy zmienić ogólną koncepcję. 

Gdzie tworzyć moodboard? 

Moodboard można stworzyć zarówno w wersji fizycznej, jak i cyfrowej.

Tworząc tablicę inspiracji w domu, możemy wykorzystać tablicę korkową, duży arkusz papieru, metalowe ramki ze spinaczami lub nawet ścianę. Przypinamy zdjęcia, wycinki gazet, materiały, próbki kolorów i dajemy się ponieść naszej fantazji. Sam będziesz zaskoczony ile pomysłów wygenerujesz, gdy spojrzysz na taką tablicę inspiracji. 

Cyfrowy moodboard możemy stworzyć przykładowo w programie PowerPoint, lub w programach graficznych takich, jak Canva, Adobe Photoshop czy Adobe Illustrator.

Świetną opcją jest również kopalnia inspiracji Pinterest. W jednym miejscu można znaleźć mnóstwo genialnych pomysłów i kreatywnych rozwiązań. Można tworzyć tematyczne tablice, dodawać swoje zdjęcia/projekty. Moodboardy mogą być zarówno dostępne dla wszystkich, jak i ukryte, do których jedynie Ty masz dostęp. I co ważne – jest to dziecinnie proste i bardzo intuicyjne. Jest to zdecydowanie nasz ulubiony sposób na tworzenie moodboardów.

źródło : Pinterest

Spróbuj wszystkich i wybierz swój ulubiony sposób na inspirację!

#BeInspired